WYDARZENIA

6 listopada dzieci z klasy pierwszej miały ważną uroczystość. Najpierw ślubowały na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, dobrze się uczyć i zachowywać, by sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom. Następnie dyr. szkoły Paweł Talar pasował ich na uczniów, wychowawczyni Bożena Talar wręczyła dyplomy, a przewodnicząca klasowej rady rodziców Maria Gromala założyła czapeczki i medale. Rodzice zakupili uczniom także rożki obfitości, pełne różnych słodyczy.

23 października 2020 w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewaluacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Celem ćwiczeń było uświadomienie wszystkim jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły- 1. PSP AK. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, a po nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia. Występy uczniów nawiązywały do 75. rocznicy ostatniego zrzutu alianckiego dla 1. PSP AK i do 75. rocznicy bitwy szczawskiej.
Na akademii zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu fotograficznego : "Zrzuty alianckie- historia w obiektywie."

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją, tekst „TO PRZEŻYŁO J EDNO POKOLENIE DRUGIE PRZERABIA W SERCU I PAMIĘCI”

20 stycznia odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tłumnie przybyli zaproszeni goście, a przedszkolaki i uczniowie klas młodszych w tym dniu zaserwowali swoim dziadkom wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje. Dziadkowie ze wzruszeniem przenieśli się w lata swej młodości. Na koniec wszyscy odśpiewali "Sto lat" i wręczyli przygotowane laurki i prezenty. Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych i klas młodszych przygotowały dzieci do występów, a poczęstunek dla gości zapewnili rodzice.

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją i ludzie na scenie

20 grudnia w piątek odbyła się uroczysta akademia bożonarodzeniowa. Uczniowie klasy VI B pod opieką księdza Radosława Bobka przygotowali i przedstawili jasełka, które wprowadziły całą społeczność szkolną w ciepły klimat najpiękniejszych w roku Świąt Bożego Narodzenia.

Obraz może zawierać: 3 osoby, boisko do koszykówki

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie klasy V, pod kierunkiem wychowawcy i jednocześnie nauczyciela bibliotekarza – mgr Stanisławy Chlipały. Uroczystość przebiegła w radosnej atmosferze.

Obraz może zawierać: 12 osób, ludzie siedzą

Dnia 06.12.2019 roku uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie odwiedził Mikołaj.

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją