WYDARZENIA

Misterium Męki Pańskiej

Gospodarzami tegorocznej akademii z okazji Świąt Wielkanocnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawie była klasa IVB wraz z wychowawcą panią Dominiką Golińską. Akademia odbyła się w Wielkim Tygodniu, 28 marca.

 

Uczniowie podczas akademii przenieśli widzów w czasy życia i śmierci Pana Jezusa, przedstawiając Misterium Męki Pańskiej począwszy od pojmania Jezusa w Ogrójcu, aż do Jego męczeńskiej śmierci na krzyżu. Uczniowie klasy IVB niemalże jak profesjonalni aktorzy wcielili się w role zaciekawiając swoim występem wszystkich uczniów, od przedszkolaków, aż po uczniów klasy III oddziału gimnazjalnego. Uczniowie mogli lepiej wcielić się w swoje role dzięki strojom, które mieli na sobie, a które pomogli stworzyć rodzice uczniów. Przy gromadzeniu rekwizytów do przedstawienia pomagali nie tylko uczniowie i rodzice, ale niektóre części garderoby (hełmy) uczniowie nosili korzystając z uprzejmości druhów Straży Pożarnej ze Szczawy. Przedstawienie uświetniły swoimi występami wokalnymi dwie uczennice starszych klas wykonując pieśni wielkopostne.

 

Podczas akademii, jak to już jest w tradycji szkoły, Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając im pisanki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Podczas akademii nastąpiło również wręczenie nagród uczniom w konkursie Wielkanocnym. Młodym aktorom klasy IVB gratulujemy występu i czekamy na kolejne przedstawienia.